Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kto vlastne nepodpísal Asociačnú dohodu? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

to aka vysoka profilova fotka!

tato co za taký dlhy format fotopapiera?
 

Tu máš

rovnako dlhú - obe majú na výšku 5 cm:
http://dusancaplovic.blog.sme....
 

 

Aj široké sú rovnako - 3,5 cm.
 

na fotkach nám až do neba rastú

tí politici, naživo odhadujem ich dlžku tak max. na 3 - 3,5 cm
 
Hodnoť

 

Nejde o kriminalizovanie politikov, ale o zodpovednosti politikov. Ked spravi chybu bude niest plnu zodpovednost za rozhodnutie. Nestaci len odchod, a ze 'vsak volici mu to spocitaju v dalsich volbach'.
 
Hodnoť

Je to omnoho jednoduchsie ako sa zda

historicka antagonia medzi Ukraincami a Rusmi je rozhodujuci faktor.
Dilema dohody je este jednoduchsia, Europska unia si s politickeho a strategickeho hladiska nemoze
dovolit nepripustit Ukrainu do svojho zvazku.
Ta najstrasnejsia vec je, kto to vsetko bude financovat, a este navrch, za dnesnej ekonomickej situacie.
Hladny psicek beha okolo horucej kase.
 
Hodnoť

Ale ved je to jasné...............

Bude nasledovať československý model...divoký výpredaj do zahraničia.......likvidácia domácej ekonomiky.....zase bude mať "vyspelý" svet chvíľu kam vyvážať produkciu....kulminácia krízy sa vdaka ukrajinským zdrojom a ukrajinskému trhu odloží možno i o pár rokov...
 
Hodnoť

Ciastocne suhlasim, ale

Pan Dzurinda,

suhlasim s tym, co pisete v prvych troch kapitolach. Nemozem vsak suhlasit s Vasou poslednou kapitolou.

Ukrajina nie je tam, kde bolo Slovensko za Meciarizmu. Meciarov rezim je mozne charakterizovat minimalne ako nacionalisticky, cize snaziaci sa prezentovat nacionalizmus ako statnu ideologiu - vytvorit narodny stat Slovakov. Skusenosti zo Slovenska, Chorvatska, Srbska, Republiky srbskej v Bosne, Kosova hovoria, ze par rokov po zisku jasneho politickeho statusu (napr. nezavislosti) rapidne poklesla volebna podpora dovtedajsieho nacionalistickeho polodiktatora a jeho strany (Meciara, Tudjmana, Milosevica, atd.) a nastali podmienky pre demokratizaciu - tak ako sa to stalo v roku 1998 - ved to sam viete.

Na Ukrajine je to ine. U nas bola demokratizacia viazana na antinacionalistov, pretoze narody boli uz jasne sformovane niekolko desatroci, na Ukrajine je to naopak - demokratizaciu maju v programe prave nacionalisti. Zatial co politicke kruhy okolo Julie Tymosenko maju nacionalisticky program, o Janukovycovi sa to povedat neda. Z tohoto pohladu Janukovyc trochu pripomina slovensku ODU pred volbami v roku 1992, ked ich mnohi nalepkovali za Cechoslovakistov alebo Feder(g)alov. Na rozdiel od vtedajsieho demokratickeho Ceska vsak je pritazliva sila diktatorskeho Ruska taka velka, ze sa vobec nemusia naskytnut v buducnosti dalsie volby, v ktorych by vyhrali nacionalisti - zastancovia ukrajinskej nezavislosti (a zhodou okolnosti priaznivci demokratizacie Ukrajiny). Integracia Ukrajiny s Ruskom sa moze ukazat taka uspesna, pripadne umlcovanie nacionalistov tak silne, ze nacionalizmus sa stane vyrazne mensinovym myslienkovym prudom. Kolko Ukrajincov za vlady Brezneva malo vobec predstavu o nezavislej Ukrajine po 1. svetovej vojne alebo o Ukrajinskej narodnej armade pocas 2. svetovej vojny?

Preto povazujem Vasu vyzvu na trpezlivost za neopodstatnenu. Buduci tok dejin v tomto pripade nie je jednoznacny. Od Vas ako byvaleho krestanskeho demokrata by som neocakaval, ze vysvetlujete tok dejin progresivistickym sposobom.
 
Hodnoť

 

Na summitu Východního partnerství, které se bude konat 28. a 29. listopadu ve Vilně, měla za velké slávy Ukrajina podepsat dohodu o přidružení k Evropské unii. Nakonec se tak ale nestane. Vláda své rozhodnutí zdůvodňuje ochranou národní bezpečnosti a zároveň plánuje oživení vztahů s Moskvou.Potěšilo to i ukrajinské průmyslníky, kteří se obávali, že přidružení k „našemu“ byrokratickému molochu, jež by znamenalo zavedení zóny volného obchodu, by způsobilo ekonomický krach země. Snad netřeba zdůrazňovat, že by zároveň přineslo výrazné poškození vztahů se strategickým partnerem, kterým je Rusko. A spolu s tím pokles průmyslové výroby až o 19 procent.

Krach už v příštím roce
Ukrajinský politolog Rostislav Iščenko o fatálních důsledcích pro ukrajinskou ekonomiku nepochybuje. „Byl zastaven pád do ekonomické propasti, protože podepsání dohody o přidružení by znamenalo, že Ukrajina zbankrotuje už někdy v březnu nebo dubnu,“ konstatoval pro Hlas Ruska. Jen restrukturalizace ekonomiky podle bruselských norem by si podle premiéra Nikolaje Azarova vyžádala náklady ve výši 160 miliard eur.

Předseda zahraničního výboru ruské Státní dumy Alexej Puškov upozornil na to, že Brusel v rozporu s předběžnými dohodami s Kyjevem na Ukrajince vyvíjel nátlak a podmiňoval podepsání asociační smlouvy dalšími politickými ústupky. Takové primitivní vypočítavé jednání se však podle Puškova Bruselu tentokrát nevyplatilo.
 

zlyfranta, a je to tu!

Predstaviteľ ruskej Štátnej dumy komentuje niečo, čo je otázkou vzťahu medzi Ukrajinou a Európskou úniou. Keby slovenskí štátnici (sú tu vôbec takí?) boli vlastencami, už by protestovali proti ruskému zasahovaniu do európskych (čiže našich) vnútorných záležitostí. Rusi to robia bežne, prečo my nie?

Aké "poškození vztahů se strategickým partnerem, kterým je Rusko"? Už sa nehrá o guličky. Buď je strategickým partnerom Rusko, alebo Európska únia.

A aké diskusie o bankrote Ukrajiny? Veď Ukrajina stojí pred bankrotom už dve desaťročia a politické reprezentácie si tento horúci zemiak len prehadzujú medzi sebou. Ukrajinské vlády dokážu brániť bankrotu len gangsterskými metódami - tu vylákajú peniaze z EÚ, tu nezaplatia Gazpromu, tu nevrátia podnikateľom DPH. Ako to súvisí s EÚ?
 

 

sú to tak zložité otázky,že takéto jednoduché konštatovania neobstoja
 
Hodnoť

 

Prezident Vladimir Putin v této souvislosti hovoří dokonce o vydírání. V pátek se nechal slyšet, že Brusel Kyjevu vyhrožoval i tím, že v případě nepodepsání smlouvy může podněcovat masové nepokoje. „Tomu se říká nátlak a vydírání,“ prohlásil otevřeně. A dodal, že ruská strana je připravena účastnit se dalších jednání. O to požádal ukrajinský prezident Viktor Janukovič.

Ukrajina tak měla tu čest na vlastní kůži – a ještě včas – pocítit praxi „reálného socialismu“, kterou Brusel vůči svým vazalským státům uplatňuje. Ukrajinská vláda díky tomu našla dostatek odvahy se vzepřít. Není proto divu, že vzápětí oznámila, že hodlá prohlubovat vztahy s členskými zeměmi Celní unie (tj. Ruskem, Běloruskem a Kazachstánem) a Společenstvím nezávislých států (SNS). Zároveň se ale nevzdává dalších jednání s Bruselem.

„Nacionalismus“ s příměsí evropanství
Představitelé ukrajinské opozice bijí na poplach, označují prezidenta Janukoviče za „ničitele snu“ a volají po spálení mostů s Ruskem. Je skutečně politováníhodné, že ne zcela zanedbatelná část společnosti věří opozici, že EU znamená pro jejich zemi naději a spásu. Stojí za povšimnutí, že právě podobné „emancipační“ a „nacionalistické“ tendence se v různých částech Evropy prolínají s bezbřehým eurooptimismem a takzvaným evropanstvím.

Nejde jenom o případ Ukrajiny, ale také sousedního Běloruska, které podle západních propagandistů trpí pod krutou vládou diktátora Lukašenka, či o poznání vzdálenějšího Katalánska. Do jaké míry jde o falešnou iluzi či o vědomou manipulaci, již za peníze Bruselu opozice provádí proti zájmům vlastního národa, tu ale nyní řešit nebudu. Jen připomeňme, že jak západní pokrokoví politici a média, tak i opozice ztotožňuje Evropu s EU a sebemenší kritiku Bruselu automaticky hodnotí jako snahu o „odtržení od Evropy“ a přimknutí k „necivilizovanému“, „polobarbarskému“ Rusku.
 

Zlodej kričí, chyťte zlodeja!

Toľko o Putinovi.
 
Hodnoť

 

aj my sme verili,ked nás dzurindovci odovzdávali zahraničným bankstrom, že tu bude raj na zemi...a hľa
 

pridavam sa..

ku kritike poslednej kapitoly.. Janukovyc je klasicky produkt roznorodej ukrajinskej politickej sceny. podobne ako Rusko, Hamzik, Migas alebo ktokolvek, kto bol okrem pravice SDK, KDH v prvych dvoch Dzurindovych vladach.. Tymosenkova takisto- najprv ju Rusi odmietali, ale paradoxne Ukrajinci ju zavreli prave preto, ze udajne nahrala cenou plynu Moskve a okradla tak ukrajinsky stat. Janukovyc zahral kartami ake mal, tentoraz v prospech Moskvy. uvidime, ci mu cas a volici nezrataju. ale porovnanie s V. Meciarom nesedi.. Na rozdiel od nehou je Janukovyc plne respektovany politicky lider. aj v Bruseli. ak by sa vyrazne obratil Lukasenko, Brusel by akceptoval aj jeho. problem ale je, ci je samotna EU pripravena na masivne rozsirovanie. a to je najvaznejsia otazka. M. Stefanovic, publicista
 

Este stastie

že nas z toho z toho dostal jeden červeny sudruh vlastnou hlavou eurače zhanajuci a 1000 klikov robiaci...
 

 

nepíšem že nás z toho niekto dostal, nedostane nás z toho nikto
 

 

"a hľa" - co? Hod nejaky link na to kde niekto hovoril, ze "tu bude raj na zemi". BTW, ked vidim v nejakom prispevku vyraz "bankster", alebo "eurohujer" viem, ze budu nasledovat nezmysly.
 
Hodnoť

 

Autor článku vďaka výške stropu jeho intelektu nikdy nepochopí jeho úlohu v skolonializovaní Slovenska. Ako boli vyjednané podmienky prístupu k EÚ, ako v súlade s nimi odstavili AE, predali prirodzené monopoly, na rozdiel od susedného Rakúska súhlasili s preletmi bombardérov do Juhoslávie v záujme US cieľa atomizovať Balkán a posilniť muslimstvo v Európe v záujme jej oslabenia v globálnom merítku.
Murín urobil prácu, murín by mal odísť. Z parlamentu aj z očí.
 
Hodnoť

Nakoniec je k tomu celkom obstojná

diskusia. Blog je dobrá a otvorená analýza bývalého premiéra a ministra ZV. Aj keď je to dnes nepopulárne, za jeho dvoch vlád sme dohonili Mečiarov dvojročný sklz, ktorý nás viedol k novej totalite. Teším sa, že sa v článku jasne spomína prípad Tymošenkovej, na ktorý som už 3x dal návrh uznesenia v NR SR, ale plénum to nikdy nepodporilo. Požiadavka EÚ bola v tomto prípade jasná a som rád, že nepopustili.Ukrajina, ešte dlho nebude patriť do EÚ. Musia si najprv oni sami doma urobiť poriadok, EÚ im to robiť nebude.
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Maroš Chmúrny: Škandál u sv. Michala, kus dobrej roboty a nová funkcia 2 737
 2. Mišo Šesták: Keď si sovietsky vojak nesmie vypiť 1 880
 3. Miroslav Ferkl: Vysnívaný dom Igora Matoviča. 1 601
 4. Július Kovács: Kotlebovci sa vyhražali Matovičovi smrťou, pred jeho dom doniesli truhlu a vence 1 514
 5. Roman Vavro: „Čo je to s televíziou? Konečne mi funguje rádio...“ 927
 6. Roman Kebísek: Časť slovenských rozprávok od Dobšinského sa podobá nemeckým od Grimmovcov 896
 7. Michael Achberger: Kedy by ste mali jesť posledné jedlo dňa, aby ste zbytočne nepriberali? 848
 8. Martin Plesch: Ktorých žiakov treba vrátiť do škôl? 774
 9. Miroslav Galovič: Kraj, kde nič nie je XI. Stará Ľubovňa. Posledný skanzen na tripe. 755
 10. Dominika Kislíková: Chleb (náš každodenný malofatranský) 672

Rebríčky článkov


 1. Miriam Studeničová: Životná potreba svätenia sviatočného dňa!
 2. Peter Ďuroška: Nadácia SPP podporila projekt zrakovo postihnutých športovcov
 3. Michal Kováč: Ako sa IBM zo straty vrátila späť k ziskom
 4. Ivan Čarnogurský: KEĎ SA VLÁDNUTIE STÁVA OBSAHOVO NEPODSTATNÉ
 5. Július Kovács: Dr.Bukovský zľahčuje covid a zarába na tom mesačne okolo 5000 eur, pomôžte mi ho odstáviť
 6. Vladimír Bohm: Prečo deti nechcú chodiť do školy a pohŕdajú učiteľmi?
 7. Katarína Adamusová: Hranice vo vzťahoch z pohľadu efektivity
 8. Jozef Legény: Revúca, ako ďalej so správou bytov?
 9. Jaroslav Polaček: NEČAKÁM POTLESK, ALE ZACHRÁNILI SME VODU PRE CELÉ VÝCHODNÉ SLOVENSKO
 10. Eva Rohrman Madová: Cestovať či necestovať ?


Už ste čítali?