Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Na Jalte opäť britský premiér a americký prezident. Ruský chýbal. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

Miki, nedá mi nereagovať, budem rád za

odpoveď... Musel som sa usmiať pri nasledovnom odstavci: "V sále sa rozhostilo hlboké ticho. Dôsledok sily argumentu. Ale aj poznania, že je veľkým problémom, keď v demokratickej spoločnosti chce jedna politická garnitúra kriminalizovať politické rozhodnutia inej politickej garnitúry. Pokiaľ tieto rozhodnutia neboli sprevádzané, pochopiteľne, korupciou. Korupciu však musia preukázať orgány, nezávislé na politickej moci. Politické omyly, či zlé politické rozhodnutia môže v demokratickej krajine vyhodnotiť len občan. Vo voľbách. Zodpovednosťou vládnucej politickej garnitúry je to, aby krajina mala dobré antikorupčné zákony a dobré (nielen nezávislé) FUNGUJÚCE inštitúcie: políciu, prokuratúru a súdy."
A hneď z dvoch dôvodov. Po prvé, pretože by za mnoho veci mali sedieť Mečiarovi politici. A po druhé, myslím, že ani na modrej koalícii z rokov minulých by sa niečo dosť našlo. A najviac na tej súčasnej zberbe... Bez ohľadu na politický skok a vytvorenie ekonomického tigra v strednej Európe, ktorý posledných 7 rokov zdochýna... Ale tie fungujúce inštitúcie - políciu, prokuratúru a súdy - sa môžeme usmiať na tej našej, nekritizovať ukrajinskú ani nepriamo - ani z pozície diplomata... To je vec, na ktorej trpíme dodnes.
 

...

suhlas...

tiez mi to skoro vyrazilo dych:

" je veľkým problémom, keď v demokratickej spoločnosti chce jedna politická garnitúra kriminalizovať politické rozhodnutia inej politickej garnitúry. Pokiaľ tieto rozhodnutia neboli sprevádzané, pochopiteľne, korupciou. Korupciu však musia preukázať orgány, nezávislé na politickej moci. Politické omyly, či zlé politické rozhodnutia môže v demokratickej krajine vyhodnotiť len občan"

sediet ste mali s Meciarom a Ficom uz davno, Mr. Dzurinda a spol...
Meciar a Fico za zlodejinu a vasa banda za vlastizradu (a zlodejinu...)

a obcan vo volbach? ake volby, .. zvolit si medzi cim? Vami a Ficom? ... no to mi uz je volba...

system ste si nastavili tak, ze je k vam uplne bezzuby, ..

nikoho nikdy z politikov v tejto republike nezavreli ... sam ste tu vykrikovali o zlodejinach za Meciara a za x rokov ste neboli schopni nikomu nic dokazat...

aale co si tu deriem klavesnicu ...

... prave so msa rozhodol, ze vas budem odteraz maximalne ignorovat ... zabudnutie... to je to prave pre vas...
 

re: Vaso1111

1. Tvrdenie o vlastizrade je propagandistická hlúposť, vlastizradou by bolo priviesť Slovensko do bankrotu v tupej viere, že po bankrote sa budú mať ľudia lepšie, lebo dlhy už platiť sa nemusia.

Pripomeniem http://www.topky.sk/cl/100535/... a tam akosi sa o vlastizradkyne Merkelovej ako zlodejke čo okradla Nemcov o desiatky miliárd nespomína. Neskúsite napísať prečo to dvojaké videnie sveta?

2. Mečiar kradol v súlade zo zákonom, najprv prijal zákon o priamom predaji svojim verným, a potom predával hlboko pod cenou. No a trestať sa môže len za porušenie zákonov, ešte k tomu to nerobí exekutíva ale súdna moc.

3. A o akej zlodejine to pri Dzurindovi píšete? Nože niečo skúste, nejakú dávno nečítanú ficovinu, nejaké ďalšie ohováranie, ktorým ste aj Vy pomohli Ficovi k moci, a kde sa takto usilujete aby mu tá moc dlho vydržala.
 

Niektorí ľudia majú pamäť ako mucha

7 sekúnd. Myslím, že patríš medzi nich. Obhajovať Dzurindu môže v súčasnosti už len Mikloš a - Dzurinda. A ešte tí, čo majú pamäť ako mucha :-).
 

re: jozephko

Ǎno, ste toho skvelým dôkazom. Aj keď tá mucha je na tom asi lepšie ako Vy.

1. Pretože prvý bod je o tom ako si pamätám Sulíkov výrok, "Krajina ked skrachuje, teda vyhlási platobnú neschopnosť, tak odpise velku časť záväzkov a nie je tlačena ku dnu a úroky jej neruinuju rozpočet. " a to je blud, pretože dlhy sa tak ľahko nestratia a kde celá tá tupá viera, že bankrot je tým jediným riešením je chybná.

2. Druhý bod je o tom ako si Mečiar prispôsobil zákony, kde zjavne si to autor na ktorého som reagoval, rovnako ako Vy, si nepamätá.

3. No a posledný bod môjho diskusného príspevku ste si nepamätali ani tých sedem sekúnd a preto na to tvrdenie o zlodejine, a mojej požiadavke o akej zlodejine je reč, ste asi preto nereagovali.

Takže s tou pamäťou by ste mali začať od seba.
 

 

nikto ma nepresvedci, ze ludia, ktori stali za Meciarom a Dzurindom neboli dohodnuti...

v sulade so zakonom kradli vsetci za poslednych x rokov .. vzdy (meciarovci alebo dzurindovci) si zmenili zakony tak, aby neboli postihnutelni .. priam odsuhlasovali zakony podporujuce zlodejiny...

Vyroky SaS nekomentujem, to sa treba spytat inych...

Zlodejiny?
nuz, staci pogooglit :-) ...
ale napr.: argumentacia typu "stat nie je dobry vlastnik, preto treba privatizovat"... nuz, tak k tomuto uz naozaj niet co dodat... Kazdy stat je dobry vlastnik, a vlada je jeho spravca ... problem nastava, ak spravca nechce, nemoze, nevie...
Vypisovat tu, ako mali hospodarit prirodzene monopoly asi nema zmysel, vsetci vieme, ze boli vykradane a pritom na riadenie chodu prirodzenych monopolov stacilo mat cestnych ludi so zaujmom o ich rozvoj (ja viem, utopia)...

su vlady, ktore tazia zo svojej polohy, z nerastneho bohatstva atd... my sme si predali, co sa dalo... nepaci sa mi to, ...

takisto sa mi nepaci(lo) ze namiesto maximalneho usilia o neutralitu sa dzurindovci hnali do NATO a EU ... vtedy sme potrebovali statnika, ktory by pozdvihol spolocnost, bojoval viac za neutralitu ... ale kedze sa sme v revolucii zabudli povesat komunistov a vlastne cela revolucia bola pod STB taktovkou (po dohode so zahranicim), tak sa ani netreba cudovat, ze sme tam, kde sme...

A nechcem vediet, ked o 20 rokov automobilky odidu a Ciganov tu bude 20%, ako sa na Slovensku bude dat zit...

PS: Klamm, neberte tento prispevok iba ako reakciu na vasu reakciu, viac menej pokracujem vo svojich myslienkach ... (netreba na moj prispevok reagovat :-) )

PS:
http://komentare.sme.sk/c/6948...
k tomuto clanku nie je diskusia, nemalo to byt povodne na romovia.sme.sk ? :-)

tak este prihodim komentar k tomu clanku (link vyssie):
p. Dzurinda tam pise o meciarizme, nespomenie ani slovko o svojej vlade ... pysi sa ze aj ked sme prisli o strojarensky priemysel, tak sa tu rozbehol automobilovy priemysel... (pripomente mi prosim, za koho vlady prisiel Volkswagen? ... myslim, ze to bol najvacsi impulz rozvoja automobiloveho priemyslu na Slovensku... niezeby som daneho premiera obdivoval...)
 

re: Vaso1111

1. Nikto Vás presvedčovať nemusí. najmä keď niečomu veríte aj bez akýchkoľvek argumentov, bez akýchkoľvek dôkazov.
Presviedčať by Vám mali fakty, nie niekto. Lenže to vyžaduje úsilie, viera nie.

Tvrdenie, že "aj dzurindovci ...si zmenili zakony tak, aby neboli postihnutelni .. priam odsuhlasovali zakony podporujuce zlodejiny..." asi bude medzi tými, ktorých autori neboli schopní niečim podložiť a kde preto ostávajú v kolónke "Obyčajné ohováranie!.

2. Štát nie je dobrý vlastník, lebo aj keď de jure vlastníkom je. de facto ním nie je, vlastníkmi, aj keď len dočasnými, sú politici a úradníci a pri tom svojom "podnikaní" nielenže neriskujú svoj majetok, ale keďže ich "vlastníctvo" je len dočasné, snažia sa z neho viac presunúť k sebe.
A pokiaľ nie, nájdu sa aj takí, tak ich motivácia po efektívnom využívaní takého majetku neexistuje.

Dristy o privatizácii to nevylepšia, svoju zemepisnú polohu sme nepredali, a čo sa týka nerastného bohatstvo, tiež nie, tí čo chcú niečo ťažiť za to musia zaplatiť a to dosť.

3. Neutralitu si môže dovoliť štát, ktorý si môže dovoliť k tomu dostatočne vysoký rozpočet na obranu a Slovensko tou krajinou nie je.
 
Hodnoť

 

Kde sa vzal tu sa vzal Mikuláš sa ukázal. Voľajako skoro! Však ešte nie sme v decembri!
 
Hodnoť

a kolko plati Gazpromu SPP?

Nejako som pri tych vsetkych debatach o Ficovi a odvolani, nezachytil, kolko platime Gazpromu my...

Je jasne, ze je to viac, ako trhova cena, ale ako je to v porovnani s inymi?

http://www.euractiv.com/energy...
Spominana Litva plati 500 USD za tisic m3 plynu, kym Nemecko len 400.
(zda sa mi, ze Ukrajina tak 418 :-), ale to je tip... )

Otazka je:
1) Kolko plati SPP?
(Dohoda s Gazpromom z roku 2008, kdesi do 2022? Aktualizovana 2011: http://firmy.etrend.sk/firmy-n... )
2) Aka je ta svetova cena?

Inak, a co slovensky premier? Bol na Jalte? :-)
 
Hodnoť

Cyklista Miki, vrať se do hrobu

Čítať drýsty politickej mŕtvoly je mrhanie časom. Keď ťa vidím, nožík sa mi vo vačku otvára. Kedysi dávno som ťa ešte volil, ale teraz si pre mňa väčší chrapúň ako Fico. Neverím ti ani keď povieš "Dobrý deň"
Tvoje kvákanie vidím len čakanie hyeny na levov, kým sa nažerú. Aby sa na mršinu, rozkrádačky mohol vrhnúť sám.
Podraziť vlastnú premiérku a spôsobiť pád vlastnej vládu svedčí buď o absencii chrbtovej kosti alebo o príznakoch stareckej demencie a senility. Prípadne o oboch javoch súčasne. Jediný, aj to len drobný rozdiel oproti Ficovi vidím len vo farbe politického trička.
Vrať se do hrobu, kým je čas.
 

re: jozephko

1. Nediskutujete k predmetu, ale k osobe, a to slušný človek na diskusnom fóre nerobí.
Ešte k tomu s hlúpymi argumentami, resp. s katastrofálnym deficitom nejakých ozajstných.

2. Dzurinda nebol členom SaS, Vaše informácie sú chybné a nielenže neodmietol dať dôveru vláde, to urobili Sulík a spol. ale ak minister hlasovať nemohol, to môžu len poslanci.
 

Tak vám to vysvetlím, vy fanatik

V roku 2010 vznikla prvá čisto pravicová a nekomunistická vláda. A čo robil od začiatku cyklista Miki? Podkopával vládu a premiérku, vydieral koaličných partnerov. A to všetko s jediným cieľom - zabiť dve, resp. 3 muchy jednou ranou. Ale hlavne sa dosť späť na čelo strany a prípadnej vlády. A vrcholom bolo, že za to všetko mal byť vinný niekto iný.
Prvá dzurindovina bola Janiš, ktorý dal navrhol Trnku na gen.prokurátora. Samozrejme keď bol Dzurinda v zahraničí, aby to podozrenie nepadlo na neho. Ako keby v súčasnom svete hrala vzdialenosť nejakú rolu.
Ďalšia dzurindovina bolo hlasovanie o Trnkovi, kedy si poslanci SDKÚ kontrolovali svoje lístky. Dôvod bol jasný - aby sa 4 voliči Trnku navzájom sami seba kontrolovali, robili si alibi a súčasne sa zabezpečili, že to nikto nevykecá.
Posledná veľká dzurindovina bolo hlasovanie o Eurovale. A táto mala dokonca 3 poddzurindoviny - jednak sa SDKÚ pred voľbami dušovala, že Grécko nepodporí. Spojenie hlasovania o Eurovale s hlasovaním o dôvere vlády zariadil Dzurindov nohsled Mikloš. A napokon tretie poddzurindovina je, že ešte deň pred hlasovaním sa tieto 2 témy spájať nemali.
Pán Klamm, predpokladám, že ste verný aparátčik Dzurindovského krídla. Keď vám Dzurinda prikáže vyskočiť z okna, tak to bez váhania urobíte. Ste rovnaký fanatik ako Ficovolič, len s trochu iným politickým zafarbením.
Dzurinda neznášam práve preto, že som ho párkrát volil. Ľavicový volič odpúšťa a zabúda, pravicový nie. Na Dzurindovom mieste by som chodil kanálmi, a nie zverejňoval tie svoje kecy na internete. Môžete mu kľudne odkázať, keď s ním budete.
 

re: jozephko

1. Tvrdenie že Dzurinda podkopával vládu a premiérku má chybu v tom, že ide len o tvrdenie, a to bez dôkazov.

2. Tvrdenie, že Janiš konal na základe nejakej Dzurindovej požiadavky je zase tvrdením bez dôkazov.

3. Spojenie hlasovania je infantilnou výhovorkou, pretože bez toho spojenia pri Sulíkovom postoji by bol ten istý výsledok.
Spojenie hlasovania je trápnou konšpiráciou, kde najlepším dôkazom je to, že nikto z tých čo to šíri nie je schopný napísať možný scenár toho ako by to bolo bez toho spojenia a kde by vláda nepadla.
Tuším, že výnimkou nebudete a takisto nič nedáte.

Spájanie hlasovania pritom bolo možnosťou ako si mohla SaS zachovať tvár, odmietli to, ešte k tomu ste si povedali, aká že to bude fasa výhovorka.

4. Diskusné vlákno je k Vášmu tvrdeniu, že Dzurinda podrazil vlastnú premiérku a spôsobil pád vlády, a ktoré je vedomým klamstvom, pretože pád vlády bol dôsledkom postoja SaS, ktorý bol pritom len prázdnou pózou majúcou asi za cieľ lepšie preferencie, a kde je záhadou ako Dzurinda presvedčil poslancov SaS aby takýto postoj zaujali, a aby odmietli dať dôveru vláde.
 

Typické dzurindoviny

Dôkazy. Dôkazy. Dôkazy. Ja ich volám dzurindoviny. Keď však niečo vyzerá ako kačka, chodí to ako kačka a pláva to ako kačka, tak to s najväčšou pravdepobodobnosťou bude kačka. A nie slon.
A tie dzurindoviny sú presne o tom. Aby sa Dzurinda mohol tváriť "ako svätý za dedinou","ja nič, ja muzikant", a špinavú prácu za neho urobia iní.
O tých rozkrádačkách nepriamo hovorí aj kauza Skupinka. Jednoducho za tým bol boj 2 mocenských skupín. Ale vidieť to aj inde. Na drahých a nekvalitných diaľniciach postavených za Dzurindu. Na tuneli Branisko, ktorý je neuveriteľne často zatvorené. O Kaníkovi a Miklošovi sa hovorilo, že berie penize nielen za to, že niečo urobí, ale aj za to, čo neurobí. Jednoducho za to,, že si kšefty nevšíma. Alebo kauza vláčiky, kde "Gabo berie veci alternatívne".
A tú vašu verziu vlády si môžete strčiť za klobúk. Klasická pravicová demagógia. Dzurinda sa prostredníctvom vplyvu Mikloša na Radičovú pokúsil vydierať SaS, aj keď to bolo úplne zbytočné. Smer by bol tak či tak súhlasil. Ale Dzurindovi išlo len o jedno - vytĺcť z toho politický kapitál, ponížiť SaS a zobrať jej dôveryhodnosť. A keď to nevyjde, zbaví sa premiérky. Len sa Miki prerátal. Posudzuje ľudí podľa seba súdim teba, ale Sulík na rozdiel od neho má pevné zásady. S mnohými nesúhlasím, ale Sulíkovu principiálnosť oceňujem.
Dzurinda je typický príklad pravicového oportunizmu. Robí to, čo je pre neho momentálne vhodnejšie. Žiadne zásady, žiadne princípy, len nekonečná túžba po moci za každú cenu. Najlepšie to bolo vidieť, ako nenápadne, ale o to dôslednejšie sabotoval Radičovú vo funkcii premiérky. Opakujem, Mikiho som volil, a práve preto ma tak seri€.
Považujem sa za pravicového konzervatívneho voliča, ale nemám problém v tomto bode obhajovať SaS.
Ešte raz zopakujem - buď máte pamäť ako mucha alebo pracujete v PR tíme, ktorý má oživiť Dzurindovu kariéru. Inak sa váš postoj vysvetliť neviem.
 

re: ficovolič

Iste.
Ste kačka, pretože len kvákate, dokážete len ohovárať, skutočná kačka je v tom morálne vyššie, a čo teraz?

Kauza skupinka je o ničom, vždy boli sily ktoré boli proti Dzurindovi, tak ako Vy teraz, aj keď asi z iných dôvodov, a tie dristy kde sympatizanti SaS sa spoliehajú na dobrého uja Fica sú takisto o ničom, sú len zbožným prianím.

Predsa ak by chcel Fico hlasovať za, a bez akýchkoľvek podmienok, tak to mohol urobiť pri tom spojenom hlasovaní o eurovale a dôvere vláde, kde by ešte z toho vytĺkol politický kapitál, svojim voličom by vysvetlil, že záujmy Slovenska sú pre neho viac ako stranícke.

No ale keďže potrebujete klamať sám seba, tak preto tá debilná výhovorka o spojení hlasovania, ktorá bez tej konšpiratívnej hlúposti "Fico by určite zahlasoval za" nefunguje.

A najhoršie na tom je, že si neuvedomujete, že takto dávate dôkaz, že o euroval nešlo, inak by ste nepočítali s tým, že predsa Fico zahlasuje za, naopak dúfali by ste v opak, a že šlo len o propagandistickú pózu SaS, kde všetci ostatní sú zradcovia, zapredanci a zlodeji čo okradli Slovensko o miliardy, akurát SaS je čosi iné, tuším lietadlo.
Kde to Sulík a spol. zjavne nedomysleli.

V tejto súvislosti pekný príklad Sulíkovej principiálnosti http://www.topky.sk/cl/100535/... kde predsa podľa Sulíka Merkelová je zlodejka čo okradla nemeckých občanov o desiatky miliárd eur. A samozrejme vlastizradkyňa. Ozaj principiálne vyjadrenie.

Kauza vláčiky, kde Dzurinda zastavil tender pri podozrení, je dobrá, ale len pre Vás ficovoličov.

Tie Sulíkové pevné zásady boli kde, pri hlasovaní za euroval, alebo pri hlasovaní proti?

Kde ďalšiu debilnú výhovorku, že šlo o rozličné eurovaly vynechajte, predsa z hľadiska názorov SaS, že ohrozeným krajinám sa pomáhať nemá, že tie majú zbankrotovať, žiaden rozdiel medzi nimi neexistuje.

Tvrdenie, že Dzurinda sabotoval Radičovú by ste mohli niečím podložiť. Lenže nemáte čo dať, stále ide len o konšpiratívnu teóriu, a tie sú dobré len pre hlupákov, čo potrebujú čosi také pre svoje videnie sveta.

Medzi Vami, keď vypisujete "O Kaníkovi a Miklošovi sa hovorilo, že berie penize nielen za to, že niečo urobí, ale aj za to, čo neurobí. Jednoducho za to,, že si kšefty nevšíma." a medzi priemerným ficovoličom nejaký rozdiel možno bude.

Ale mne sa ho nepodarilo nájsť, obaja totiž pracujete s tvrdeniami, ktoré majú za cieľ škodiť, tvrdeniami, ktoré pritom ste neschopní niečím podložiť, a teda s obyčajným špinavým ohováraním.

Váš základný problém je v tom, že ste volili populistu, ktorého jedinými výsledkami bolo zvrhnutie vlastnej vlády a nezištná pomoc Ficovi k lepšiemu volebnému výsledku špinením a ohováraním vlastných partnerov, kde si to teraz kompenzujete tvrdeniami, že predsa iní, tí za ktorým sú výsledky pozitívne pre Slovensko, sú omnoho horší.

Kde tie svoje tvrdenia ste neschopný niečím podložiť. Teda niečím iným ako opakovaním ficovín.

A že takto ste len ďalším ficovoličom, ste si asi nevšimli.
 

Je mi vás úprimne ľúto

Vidím, že ste podobný fanatik ako ficovolič. Žiadny argument vás nepresvedčí. Keby Dzurinda kradol za bieleho dňa, aj to by ste si vedeli odôvodniť.
K tým špinavostiam Dzurindu stačí jediné meno - Gabo Palacka. K vláčiku môžeme pridať ešte odmietnutie tretieho operátora, keď bol Palacka ministrom. Každý občan tak zaplatil ročne za mobil rádovo tisícky korún navyše. Kvôli Gabovi, čo bral veci alternatívne.
Ja nie som naviazaný na jedinú stranu, na ktorej stojí a padá môj život. VŽDY volím podľa toho, ako sa tá-ktorá strana správala predchádzajúce volebné obdobie. Pre mňa sú politici hlavne ľuďmi, čo majú slúžiť mne, teda občanom. A nie naopak.
Keď sa už bavíme o tom Sulíkovi. Sulík hovoril v roku 2012 to isté čo v roku 2011 a to isté čo v roku 2010.
SDKÚ na čele s Miklošom (Dzurinda sa pred voľbami v roku 2010 takticky stiahol) sa však dušovali, že Grékom nedáme nič. A že nebudú súhlasiť so žiadnym trvalým eurovalom. A bla bla bla. Už pred voľbami v roku 2010 som napísal blog, že je to pravicový populizmus. A tak aj bolo.
Takže Dzurinda aj s tou jeho kumpániou je tvoria len partičku politikov bez chrbtovej kosti. Keby bol Dzurinda odišiel včas, tak si ho vážim doteraz. V tom spočíva veľkosť politika - odísť v pravý čas. Ako to urobil napr. Čarnogurský. Dzurinda je však bohužiaľ závislý na moci. A vás považujem - povedané citátom Lenina - za užitočného idiota, ktorý mu možno zištne a možno nezištne pomáha.
Zmôžete sa len na konšpiračné teórie a nedostatok dôkazov a ďalšie somariny. Kto z voličov má nejaké DOKAZY? Nikto. Treba však sledovať postoje a správanie sa konkrétneho človeka v dlhodobom horizonte. Rečami sa ľudia nakrátko dajú oblafnúť, ale SKUTKY hovoria za človeka aj to, čo o sebe nechce prezradiť.
Ešte raz úprimnú sústrasť. Stále viac si však myslím, že ste platený diskutujúci (podobne ako ich má SMER na fórach SME), aby ste vylepšovali image Dzurindu. A o to mi to je odpornejšie. Keď si Miki nevie vylepšiť svoj image, tak si na to najíma ľudí. Presne tak ako chudák čo musí ísť do bordelu, lebo inak si obstarať ženskú nevie.
 

re: ficovolič

1. Vy ste dávali nejaké argumenty?
Kde?
Dávali ste tvrdenia, ktoré mali niekoho poškodiť, a ku ktorým dôkazy neviete dať. To neboli a nie sú argumenty. A ani nebudú, vždy to bude len a len ohováranie.

2. Ak niečo vyviedol Palacka, tak nám to prezraďte.
Kde takých ako vy odhaľuje to neustále táranie o druhom tendri na tretieho operátora, kde na ten prvý si nikto z Vás nikto nespomenie, nehodí sa totiž na ohováranie Dzuridnu a SDKÚ-DS.
Nože zopár milých slov o tom prvom tendri, nikto z tej Vašej sekty čo tu spomína ten druhý tender o tom prvom ani nehlesne, a bolo by načim vedieť prečo asi, ak cieľom nie je len Vami tak obľúbené ohováranie

3. Nuž Sulík v roku 2010 za euroval hlasoval, v roku 2011 bol proti. Takže to čo ste dali ako argument je nepoužiteľné.


4. Užitočnými idiotmi nazýval Lenin tých, čo pomôžu komunistom k moci. Tak ako ste Vy pomohli Ficovi.

5. Nie som nikým platený a Dzurinda si vylepšovať image nemusí, fanatických ficovoličov Vášho typu aj tak nič nepresvedčí, žiadne argumenty nepotrebujete, stačí silná tupá viera.
 

Vy ste beznádejný prípad

Takého fanatika do Dzurindu som ešte nestretol. Až mám taký nepríjemný pocit, že tie príspevky píše sám Dzurinda :-)
Dzurinda je (nielen) pre mňa politická mŕtvola. A nech už nič nepíše a radšej nech chodí kanálmi.
Fica som nikdy nevolil. Už som napísal, že som konzervatívny pravičiar. Ešte uvediem jednu dzurindovinu - hoci to bolo v programovom vyhlásení vlády z roku 2002, v januári 2006 odmietol Dzurinda podporiť Zákon o výhrade vo svedomí. Dôvod bol rovnaký ako v roku 2011 - obabrať koaličného partnera. V roku 2006 to bolo KDH, v roku 2011 zase SaS. Dzurinda je pre mňa človek bez chrbtovej kosti, ktorému ide len a len o moc. A kvôli moci by predal aj vlastnú mamku.
 

re: ficovolič

Iste, som fanatik pravdy.
Kde pri Vašich tvrdeniach, ktoré pritom neviete ničím podložiť, môžete ašpirovať akurát na fanatického milovníka ohovárania.

No a čo sa týka Zákona o výhrade svedomia, tak Dzurinda tento zákon neodmietol, odmietol ho v znení aké požadovalo KDH a KDH si dalo tú požiadavku na to čo má byť v tom zákone, a čo bolo pre ostatných neprijateľné, len preto aby mali zámienku odísť z vlády, v nádeji, že ich Fico zoberie do koalície.
Najlepším dôkazom je, že už ten zákon nespomínajú a napodiv nikomu nechýba.

No a zase dávate tvrdenie, ktoré pritom ste neschopný niečím podložiť.

Ozaj, o čo ide Vám pri tých Vašich nenávistných príspevkoch?

Môžte o sebe tvrdiť, že ste konzervatívny pravičiar, ale "vtáka poznať po perí, človeka po reči" a Vy ste v podstate ficovoličom, pretože nielenže ste mu pomohli k moci, ohováraním jeho protivníkov pomohli k lepšiemu volebnému výsledku, ale v tom neustále pokračujete.
 

Fanatik akej pravdy? Dzurindovskej?

Myslím, že ste dosť starý na to, aby ste poznali notorickú známu fintu, ako sa v politike niečo elegantne odmieta: je to dobré, ale treba na tom zákone ešte prepracovať to i ono.
Prečo stále pýtate nejaké dôkazy? Myslím, že viete, ako sa v politike robia špinavosti. Sú na to ľudia, ktorí to robia, aby tí to, čo to zadávajú, zostali čistí. A keď niečo praskne, tak sa dotyčný obetuje a v našich podmienkach je katapultovaný za odmenu na lepší flek ako mal predtým.
Dzurindova pravá ruka bol Gabo Palacka. Ten vybavoval kšefty a cez neho tiekli peniaze. A keď to prasklo, tak sa Gabo stiahol a na jeho miesto nastúpili ďalší "obetaví" druhovia v špinavostiach.
Máte dosť úzke videnie - podobné tomu komunistickému. Kto nie je za Dzurindu, je automaticky s Ficom. To sa nedá nazvať inak ako ideologický fanatizmus.
A ešte som nepochopil tie predchádzajúce kecy o Eurovale. Veď to bolo tak geniálne dzurindovsky vymyslené. Spojením hlasovania padne na hubu buď premiérka alebo SaS.
A myslím, že vám chýba elementárna logika politického myslenia. Ak by euroval nebol býval podporený v prvom kole (akože ani nebol), tak by ho bol Fico s veľkou radosťou podporil v kole druhom, treťom, x-tom. Stačil by jeden telefonát z Bruselu a Fico by bol poslušne sklopil uši a hneď za to zahlasoval.
Ale to Dzurinda nemohol pripustiť. Pretože Sulík by potom bol mohol vykrikovať, že oni svoje predvolebné sľuby ohľadne Grécka dodržali a SDKÚ nie. A tak to celé obrátil a začal SaS-ku vydierať a tlačiť k múru. Tak ako to už iks-krát urobil Miki s inými koaličnými partnermi.
Navyše je Dzurinda typická slovenská povaha. Radšej pripustí pád vlastnej vlády a vlastnej strany, akoby mal strpieť, že niekto iný z SDKÚ bude premiérom. Nerobil to sám, ale cez svojho "korunného princa" Mikloša. Premiérka sa na Mikloša do značnej miery spoliehala, pretože ako ekonóm bol pre SDKÚ nepostrádateľný.
Miki to mal vyrátané skvele. Buď vybabre s premiérkou alebo so SaS-kou. Ak cúvne SaS-ka, príde o gro svojho volebného programu a odíde na smetisko dejín. Ak padne vláda, na čas sa stiahne z politiky, pravicová Slovač na jeho chrapúnstva zabudne a on sa vráti po čase ako majster sveta.
A tieto jeho blogy nie sú nič iné len sondovanie, či "sprostí" Slováci už zabudli na to, čo robil, alebo si to ešte pamätajú. Našťastie si to ešte pamätajú. Prakticky jediný, kto tu Dzurindu podporuje, ste len vy. A nepresvedčíte ma, že nie ste súčasťou organizovanej skupiny, čo má na starosti mission impossible: zlepšenie Dzurindovho imagu :-). Bohužiaľ pre vás to všetko len viac a viac rozmazávate a nanovo obnovujete to, na čo už ľudia takmer zabudli. Takže za vašu snahu vyslovujem veľké ĎAKUJEM.
Je veľa nádejných budúcich pravicových politikov - našťastie. Sulík, Lipšic, Matovič, Hlina. Ani oni nie sú ideálni. Ale sú neporovnateľne dôveryhodnejší než Miki. Dôvera sa buduje dlhodobo, ale stratiť sa dá okamžite. Dôvera v Dzurindu je medzi pravicovými voličmi dávno pasé.
Ešte mi vysvetlite, ako sa dajú získať dôkazy o niekoho myšlienkových pochodoch? Kto to dokáže? Psychiater? Psychológ? Nejaký prístroj? Nikto. Je to len v hlave daného jednotlivca. Ale tieto myšlienkové pochody sa dajú pekne spätne zrekonštruovať na základe skutkov daného jednotlivca. Je to také reverzné inžinierstvo ľudskej psyché.
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie


 1. Peter Kollega: Som zločinec a nechcem aby ma riešila Ficova kurtizána a Čižnár-Gašparovičovi protežanti 2 823
 2. Jozef Sitko: Ficov zákon o teple „okradol“ veľa domácností 2 192
 3. Stanislav Martinčko: Excelentný Rašiho plán na Koronu! 1 713
 4. Mišo Šesták: Ako známy rómsky muzikant zhudobnil vypálenie Lučenca ruskou armádou 1 442
 5. Dominika Dongova: Kňaz, jeho slová a ja.. 1 349
 6. Martin Ondráš: Minister pochopil, že Agrokomplex patrí pod jeho rezort, výborne! 1 145
 7. INEKO: Rozbité vozovky sa dočkajú veľkých opráv 1 103
 8. INEKO: Počet mostov v zlom stave sa za 5 rokov zdvojnásobil 795
 9. Adam Puškár: Obec Marianka varuje Stupavu pred výstavbou projektu Habánky 791
 10. Rudolf Pado: Posledný výstrel Rudolfa Pada 723

Rebríčky článkov


 1. Naďa Mitanová: Neodoslané listy, pozabudnuté sny, záhrady zarastené burinou...
 2. Richard Gajarský: Šialené komentáre k článkom.
 3. Stanislav Martinčko: Excelentný Rašiho plán na Koronu!
 4. Olívia Lacenová: Bitcoin si razí cestu nahor. Prekonal trojročné maximá
 5. Peter Biščo: Pán premiér, je nevyhnutné odložiť plienky a ...
 6. Nikola Ivanov: 10 častých chýb pri investovaní
 7. Peter Žiak: Mao-Tovič - za 9 mesiacov tam, kde Fico za 12 rokov ...
 8. Miroslav Binčík: Deti, kto sa nezmestí na javisko, pôjde do sakristie
 9. Dušan Seberíni: Bájka o besnom kocúrovi
 10. Miriam Studeničová: Nepokoj duše


Už ste čítali?